Omezení hry v EDH

Formát EDH je určen především ke hraní pro zábavu. Je založený na domluvě mezi hráči. Při hraní by nikdo neměl být výrazně zvýhodněn nebo znevýhodněn. Nesportovní chování, ať už podvádění nebo "jen" nespolečenské chování a nedodržování dohodnutých pravidel by nemělo zůstat bez odezvy. Nejlepší způsob, jak přispět komunitě hráčů EDH, je odmítnout hrát s těmi, kteří chtějí hrát podle svých pravidel bez ohledu na ostatní. Názory se nicméně můžou lišit v tom, co je férové nebo zábavné, a nejen proto existuje seznam karet, u kterých se během minulých let ukázalo, že jsou příliš silné a degenerují herní prostředí. Tyto karty jsou většinou hráčů považovány za zakázané a tento seznam je v tomto ohledu závazný pro organizované hraní podle pravidel z tohoto webu. V případě samostatných komunit hráčů často hrajících spolu je prospěšné pravidla omezení hry upravit vždy tak, aby byli pokud možno všichni spokojeni. Následuje seznam zakázaných karet podle kategorií. Karty zakázané ve formátu Vintage jsou zakázány i v EDH – tzn. všechny ante karty, Chaos Orb, Falling Star a Shahrazad.

Tučně jsou vyznačeny karty nedávno přidané do seznamu. Přeškrtnuté karty byly nedávno ze seznamu odebrány:

Kromě výše uvedených karet existují ještě další interakce mezi kartami nebo pravidly pro EDH, které jsou škodlivé pro hru. Je dobré vzít je v úvahu při neformálním hraní:

  • Crucible of Worlds a Strip Mine – není možné hrát tyto dvě karty v jednom balíku společně (to platí pro multiplayer, protože v duelech jsou obě karty zakázány).
  • Karty umožňující vyhrát hru nebo získat nějakou výhodu po dosažení určitého množství životů mají tento práh posunut o stejné množství životů, jaké je nutné si přidat při běžné hře. U následujících karet je v závorce uvedena upravená hranice životů, pokud se začíná hrát se 40 životy: Felidar Sovereign (60), Test of Endurance (70), Rune-Tail, Kitsune Ascendant (50), Divinity of Pride (45), Serra Ascendant (50).
diskuze k zakázaným kartám