Pravidla pro Minimaster

Minimaster je rychlá varianta, ke které potřebujete jen několik neotevřených boosterů a hromádku zemí. Základní pravidla jsou tato:

  • Každý hráč otevře jeden booster obrázkovou stranou dolů, aby neviděl lícovou stranu žádné karty uvnitř. V takto otevřeném boosteru je vrchní karta obvykle základní země a pod ní je speciální karta (žeton bytosti nebo tip na pravidla) jasně odlišená zadní stranou. S těmito dvěma kartami se nehraje a hráči je odloží stranou.

    Výjimečně je v boosteru ještě jedna foilová karta navíc. Jde o vrchní kartu, pokud držíte rozbalený booster obrázky dolů. S touto foilovou kartou se hraje, proto je potřeba odložit druhou a třetí kartu shora.

  • Pak si každý hráč nachystá 15 karet základních zemí, 3 od každého typu a zamíchá je.
  • Nakonec každý hráč zamíchá karty v upraveném boosteru a vmíchá do nich zamíchané země.

Tím recept končí a balík pro Minimaster je ubastlen :-). V Minimasteru sice hráč neprohrává, pokud už nemá v balíku žádné karty, ale i tak musí vystačit s tím, co má ve hře a na ruce. Hraje se obvykle na dvě vítězné hry běžným způsobem s tím, že vítěz něco vyhrává. Může to být předem náhodně vylosovaná karta z balíku (ante), všechny karty z obou boosterů nebo třeba nový booster.


Kromě těchto základních pravidel lze hru ještě různě modifikovat:

  • Někdy se hraje, dokud nejsou známy vzácné karty z obou boosterů.
  • Pokud se hraje na kola, pak vítěz prvního kola získává karty z obou boosterů, z nichž potom postaví balík o 40 kartách včetně zemí. Země lze měnit a přidávat. Podobně se postupuje i v dalších kolech s tím, že si hráči svůj balík už jen vylepšují z nově získaných karet. Poražený hráč dostává nový booster a pokračuje ve hře stejně jako v prvním kole. Proti sobě by měli vždy hrát hráči se stejným počtem karet z boosterů.
  • Ve zjednodušené variantě se v balíku nehrají žádné základní země, začíná se pouze se třemi kartami v ruce, a každý hráč si každé kolo (v hlavní fázi tahu před útokem) dá do hry proxy kartu představující zemi nemající žádný typ, ale produkující jednu manu libovolné barvy.
diskuze k článku